logo

OKA KASIM AYI TOPLANTISI SAYIN VALİMİZİN EV SAHİPLİĞİNDE İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, 15.11.2018 Perşembe günü saat 11.30’da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Konferans Salonunda Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın ev sahipliğinde ilimizde gerçekleşti.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, OKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığı ve Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın ev sahipliğinde, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile ilimizde gerçekleştirildi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) toplantı salonunda bir konuşma yapan OKA Dönem Başkan Vekili Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Kasım ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve kurulumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere son Valiler Kararnamesi ile Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi yeni Çorum Valisi olarak atandılar ve bugün aramızdalar. Kendilerine hoş geldiniz diyor ve yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü projelere ve çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm Yönetim Kurulu üyelerimize ve Kalkınma Ajansı çalışanlarına verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte Ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Bu toplantımızda Kalkınma Ajansımız tarafından 2018 yılında uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında Ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlayacak diğer çalışmalar hakkında istişareler yapacağız. Bugün toplantımızda ayrıca, uygulanmakta olan mali destek programları ile fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.

Ayrıca, öğleden sonra AB Büyükelçisi Christian Berger, kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri” konulu önemli bir çalıştay yapılarak, sonuçları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na raporlanacaktır.

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları, Son olarak bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Sayın Samsun Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Toplantıya ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Tokat TSO Başkanı Ali Çelik, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Share
143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?