logo

YÖNETİCİLER TEPKİLİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin epeydir konuşulan ittifak söylentileri belirgin bir hal almaya başlayınca, bu ittifaka Samsun’dan tepkiler gecikmedi.
İyi Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında yürütülen ittifak görüşmeleri sonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İyi Parti’ye bırakıldığı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Samsun Büyükşehir’de aday çıkarmayacağı öğrenildi.
Bu haberin Samsun’da duyulması üzerine CHP Samsun örgütünde oluşan tepkiler büyümeye devam ediyor. CHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri Fuat Baysal ve Dilek Keleş’in, sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları paylaşımlar, genel merkezin ittifak kararına karşı bir tepki olarak kamuoyuna yansıdı. Fuat Baysal, “Samsun Samsun olalı böyle rezillik görmedi. Teşekkürler Samsun ve Karadeniz vekilleri” diyerek hem CHP Genel Merkezi’ni, hem de bu süreçte sessiz kalan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu’nu hedef aldı. İl yönetim kurulu üyesi Dilek Keleş ise, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi için çalışırım” diyerek, CHP Genel Merkezi tarafından alınan ittifak kararını tanımayacağını, İYİ Parti’nin Büyükşehir adayına destek olmayacağını açıkladı.
CHP Genel Merkezi’nin almış olduğu ittifak kararına bir tepki de, bir dönem CHP Samsun İl Başkanlığı’na vekaleten bakan Naci Altuncu’dan geldi. Altuncu, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetimine yüklendi. “Karadeniz Bölgesinde CHP’nin adı yok. Ayıptır ayıp. CHP sizden de kurtulur kurtulacak. Gelecekte siz olmayacaksınız ama CHP olacak” şeklinde açıklama yapan Naci Altuncu, genel merkez tarafından alınan ittifak kararına tepki gösterdi. CHP Yakakent İlçe Başkanı Selami Yaman ise twitter hesabından, “Bu nerden çıktı, nalet olsun” diyerek, kararın Samsun’da yarattığı olumsuz havaya örnek oldu.
Günün en güldüren klavye sürçmesi ise CHP İlkadım ilçe başkanı Fatih Türkel’den geldi. Türkel, sosyal medya hesabından ittifakı destekleyeceğim diyerek, “Cumhur ittifakı hayırlı olsun. Samsun’da 1919’un yüzüncü yılında tekrar başaracağız” diyerek, takipçilerini güldürdü. Bilindiği üzere Cumhur ittifakı, AKP-MHP ittifakı olarak biliniyor.
Şimdi gözler CHP Samsun İl Yönetiminde. Parti üst yönetiminin almış olduğu kararlara karşı antipropaganda, CHP tüzüğüne göre kesin ihraç suçu olarak tanımlanıyor. Bu nedenle, dikkatler bundan sonra CHP Samsun İl Yönetiminin iki yöneticisi, ilçe başkanı ile eski parti yöneticisine bu işlemi uygulayıp uygulanmayacağı noktasında toplandı.

Share
881 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?