logo

MİLLET İTTİFAKINDA BÜYÜKŞEHİR CHP İLKADIM İYİ PARTİNİN OLDU

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan değerlendirmeler sonucu Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Hayati Tekin’in, açıklandığını ve Samsun’a hayırlı olmasını diledi.
Bugün ilçe belediye başkan aday toplantısı konuşan il başkanı Recep GÜLEROĞLU Büyükşehir adayı olarak partimizin 6 adayı vardı. Genel merkezimiz yaptığı çalışmalar sonuçunda Hayati TEKİN’nin büyükşehir belediye başkanı adayı olarak değerlendirildiğini ifade ederek, Açıklanan adaylarının deneyimli bir siyasetçi ve eski milletvekili olması nedeniyle seçmen tabanında karışıklığının olacağını belirterek, 31 Mart akşamı İyi parti yönetimi olarak, büyükşehir belediyesine iyi parti bayrağını asacakalarını belirtti
Büyükşehir belediye başkan adayı olan Hayati TEKİN’nin önümüzdeki günlerde Samsun’da çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

 

HAYATİ TEKİN KİMDİR?
3 Nisan 1959’da Samsun Tekkeköy Çırakman köyünde doğdu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Devlet Su İşleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesinde mimar olarak çalıştı. Kutlukent ve Tekkeköy Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. 26. Dönem CHP Samsun Milletvekili Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Share
828 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?