logo

MHP Samsun İl Yönetimi Görevden Alındı

Cumhur İttifakı’na aykırı davranışları gerekçesiyle MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alındı, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disipline sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın da Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

NE OLMUŞTU?

Samsun’daki tartışma, AK Parti’nin ilde 7 belediye isteyen MHP’ye 2 belediye bırakmasıyla başlamıştı. AK Parti’yi eleştiren MHP’li Usta, “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” diyerek, şunları söylemişti:

“Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP’ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım.”

Share
412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?