logo

LADİK BELEDİYESİ SÜNNET GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRDİ

Ladik Belediyesi’nin 22.Akdağ Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği toplu sünnet organizasyonu 10 Ağustos Cuma günü Ladik Devlet Hastanesi’nde yapıldı.

Belediyemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleninde bu yıl da 43 çocuk sünnet ettirildi. Ladik Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen sünnette, çocuklara önce belediyemiz ve vakıf personeli tarafından kıyafetleri verildi ardından çocuklar uzman ekipler tarafından profesyonel ve steril şartlarda sünnet edildi.
Sünnet çocuklarını ve sünnet sahibi aileleri hastanede ziyaret edip, hayırlı olsun dileklerini ileten Belediye Başkan Vekili Orhan Yılmaz, “Bu güzel günde çocuklarımızla beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Anne ve babaları tebrik ediyorum. Rabbim ebeveynlerimize evlatlarının mürüvvetlerini de görmeyi nasip eder, İnşallah.” dedi.
Erkekliğe ilk adımını atan 43 çocuğumuza, 17 Ağustos Cuma günü, Ladik Meydanı’ndan sünnet şöleni düzenlenecek. Program, şehir turu ve hediye takdiminin ardından Ladik Belediyesi Kuledibi Aile Çay Bahçesi’nde okutulan
Mevlid-i Şerif ile sonlanacak.

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?