Bugun...


Ozan SOYLU

facebook-paylas
Kovid çıktı ayrı düştük epeydir
Tarih: 05-07-2020 12:25:00 Güncelleme: 05-07-2020 12:25:00


Merhabalar Çok Kıymetli Okurlarım,
Kovid çıktı ayrı düştük epeydir. Sağlığınız iyidir İnşAllah. 
Yazımın başlangıcında öncelikle bu süreçte en büyük cefayı çeken sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımızdan temizlik görevlilerimize kadar hepsine tek tek şükranlarımı sunarım. Aynı zamanda hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet dilerken bu musibetin tez zamanda yok olup gitmesini yine Yüce Mevla’mızdan niyaz ediyorum. 
Herşeyin başı sağlık. Bu sebeple Sağlık Bakanımızın ve Sağlık Kurulumuzun belirttiği tedbirlere azami ölçüde uyarak vaka sayısını azaltma yarışında ilk 5’e giren değerli hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.
Söz uçar yazı kalır demiş atalar. Normalleşme sürecine bizde katkı yapalım gari yeni yazılarımızla Nif Dağı’nın eteklerine kurulu ovadan, kirazın başkenti İzmir Kemalpaşadan. 
Alın yazımız mıdır kaderin cilvesinden midir artık  Samsunumuzda olamasam da gönlüm Atakum sahillerinin tane tane kumunda,  istikbal dolu göklerindeki martı kanatlarında, Karadenizimizin hırçın ama sevda dolu dalgalarında, Onur Anıtımızı şaha kaldıran inançta… Samsunsporumuzun 55.yaş günündeki şampiyonluk kutlamalarında, fener alayında…
Yine karşı kıyımızdan yeni ve güzel haberler getirdim size.
 Kardeş şehrimiz Novorosiyskte bu hafta bayram vardı. Limanlarının kuruluşunun 175. Yıldönümü dolayısıyla deniz ve nehir limanları emekçilerine atfedilen kutlamaları coşkuyla sosyal mesafeli şekilde gerçekleştirildi. Tarih, Samsunsporumuzun kuruluş günü olan 30 Hazirandı. Ve hemen ertesi günü de kardeş gazetemiz Naşa Gazeta’nın 5. yaş günüydü. Bu denli anlamlı günlerin böylesine denk gelmesi kardeşliğimizi pekiştirmemiz için müthiş lütufları Yüce Mevla’mızın. 
Bildiğiniz üzere Türk ve Novorossiysk limanları, Türk-Rus ticaretinin ve ekonomik ilişkilerinin gelişmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır, bunlar iki dost gücün önemli bağlantılarıdır. Bu bağlamda Türk ürünlerinin Rusya’ya çoğu zaman giriş noktası olan Novorossiysk halkının bu anlamlı gününde yanlarında olduğumuzu yöneticilerimizin mesajlarıyla pekiştirdik. Türk kirazının başkenti İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Karakayalı ve Kemalpaşa Tarımı Destekleme ve Geliştirme Derneği Başkanımız  Sayın Dr. Ahmet Özken, Samsunumuzdan İlkadım İşadamları Derneği Başkanımız Sayın Alper Naz video mesajlarla Türk halkı adına kutlama dileklerini iletti. Video mesajlar kardeş gazetemizde özel haber olarak yayınlanırken tarafımıza dost Türk halkına bu ince davranışı için iletilmek üzere en içten teşekkürlerini sundular.
 Önümüzdeki yıl nasipse bu anlamlı tarihte Samsunsporumuz ve Novorosisyk’in futbol takımı Çörnomorets arasında bir dostluk maçı düzenlemeyi amaçlarken kardeş şehrimize Türkiyeden Kemalpaşamızı da bir kardeş şehir olarak daha kazandırma niyetindeyiz. 
Kardeş gazetemizle olan bağlarımızı güçlendirme yolunda yeni projeler hedefliyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmalar için müthiş katkılar sunan Aleksandr Boçnev ve Mihail Astrahansef başta olmak üzere Nasha Gazeta ailesinin doğum gününü en içten dileklerimizle kutluyor, daha nice senelere kardeşçe projeleri hayata geçirerek dünyamızı daha kardeşçe yaşanılır bir hale getirmeyi umut ediyoruz.

SaygılarımızlaBu yazı 23102 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
YUKARI