logo

Elbet siz de başarırsınız


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

24 Haziran Başkanlık ve yeni parlamentoyu belirleyecek seçimler sonuçlandı.
Ben yüzdeler veya diğer meslektaşlarım gibi ayrıntılarıyla fikir beyan etmeyeceğim.

Bugün yapılan gerek genel gerek yerel seçimlerde iktidarı ve başarıyı elde eden Ak parti teşkilat ve lider kadrolarını onları en iyi şekilde organize eden ve yeni sistemin Cumhurun başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğanı kutlamak gerekiyor.

Ben de kutluyorum büķemediğiniz bileği öpecek ya da yenemediğiniz pehlivanın sırtını sıvazlayacaksınız.

Bu erdemliği gösteren ve açikca ifade eden Sayın Muharrem İnce’de hiç şüphe yok ki kamu oyunun takdirini almıştır.

Gelelim ülke yönetimi için siyasi arenada aktif olan diğer siyasi partilerimizi yönetenlere;

1-Parti tüzüklerinizde belirtiğiniz maddelerde parti içi demokrasiyi gerçekten sağlayan teşkilâtınız ve yöneticileriniz var mı?
2-İç tüzüğünüzde gösterdiğiniz yol haritasına uyuluyor mu?
Partilerinizi ne kadar denetleyebiliyor ve organize edebiliyor musunuz?

3-İlcelerinizde parti üye çalışmaları demokratik bir şekilde gerçekleşebiliyor mu?
Partinin son 5 yıl içinde üye sayısında artış var midir? Yoksa nedenleri araştırıldı mı?

Bu maddeleri sıralamaya kalksak kitap haline gelir. Neden yazdım.

Çünkü Ak partisi teşkilatı genel seçimden başarıyla çıkmasına rağmen kaybettikleri bir millet vekili sorgulamasını ve il ve ilçelerde aldıkları oyların değerlendirmeleri ile yerel seçimlere yoğunlaştilar.

Bilhassa hanımlar kolunun katkısı ve çalışmaları takdire şayandır.

Diğer siyasi partiler teşkilatları ve partiye gönül veren seçmenleri ve aday adayları seçimden seçime partilerde gözüküyor ve katılım sağlamaktalar.

Eğer hangi iş olursa olsun bir plânınız ve o planı gerçekleştirecek ekipleriniz yoksa başarılı olmanız düşünülemez bile. İşte gerçekler işte başarılı olanlar ortada değil mi?

Ak parti ve teşkilatları neden başarılı oluyor? diye bir araştırma ekibi kurun işte o zaman rakibinizi çok iyi analiz edersiniz.

Birde kendi partinizi teşkilâtınızı liderinizi içinizde yapacağınız çalıştay seminer ve birleştirici davetleriniz ile öz eleştirilere kulak verin tesbit edin.

Yön veremediğiniz ok ve kullanamadığımız yay ile hedefe varamazsınız.

Partiniz için üye olmasa bile çalışmalarıyla katkı veren Sivil Toplum Örgütlerini, İş adamlarını, gazetecileri, esnafları, insanları tanıyın destekleyin ötekileştirmeyin.

Mafya vari hareketlerden külhanbeyi söylevlerden ziyade kardeşlik dava adamlığı sevgi saygı içersinde bireylerin görev eri değil hizmetin davanın eri kavramı ile birlik dirlik içinde iktidar ve en azından umut partisi olursunuz.

Iktidar olan partinin havuz basini İşadamları, Sivil Toplum Örgütleri, bürokratlari ve hatta hatta muhtarları bile bellidir.

Birbirlerine açıkça alenen verdikleri destekleri cümle alem biliyor.

Ya figüran olarak bu sahnede yer alıcaksınız yada başrollerde oynayacaksınız.

Haydi şimdiden Yerel seçimlere çalışmaya devam edin İttifak olmadan kazanacak parti belli bakalım diğer partiler ittifaklarını devam ettirip yerel de başarılı olabilecekler mi?

Yoksa mağlubiyet şimdiden bellidir.

Sağlıcakla kalin

Turhan AKŞEN

Share
3191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Canik’te favori isim kim görünüyor

  23 Kasım 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Daha önceki dönemlerde, İlkadım ve Atakum ile ilgili düşüncelerimi kaleme almıştım. Şimdi biraz Canik hakkında söz etmek istiyorum.. Canik ilçesi sosyal ve kültürel açıdan bakıldığında, Atakum ve İlkadım'a göre biraz daha muhafazakar ve milliyetçi olarak bilinen bir ilçemizdir. Son dönemlerdeki seçimlere bakıldığında ise, bölgede özellikle "sol tabanın" oldukça az sayıda olduğunu rahatlık ile görebiliyoruz. 30 Mart 2014 yılında yapılan seçimlerde, AK Parti'nin; %55 , MHP'nin; %35 ve CHP'nin ise; %4.8 oy alması, bölgenin yapıs...
 • Partilerin cazibe merkezi İLKADIM

  11 Kasım 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Herkese merhabalar.. Geçtiğimiz hafta ki yazımda; Atakum için adı geçen Belediye Başkan aday adayları için görüşlerimi dile getirmiştim. Bu hafta da, nüfus yoğunluğu bakımından birçok ilden daha büyük olan, İlkadım ilçemiz hakkında bazı değerlendirmelerde bulunmak istiyorum. Evet, demiş olduğum gibi, İlkadım ilçemiz (nüfus açısından bakıldığı zaman), Türkiye genelindeki birçok ilden daha büyük bir ilçe konumundadır. Durum böyle olunca da, tüm partiler tarafından oldukça cazibeli bir hal almaktadır. Daha önce üç ayrı belde halinde ...
 • Bu şehir için, ” Neler yapabiliriz?”

  10 Kasım 2018 Gündem, Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Yine, yeniden merhaba.. Samsun'unumuzun sorunları hakkında söz etmeyeli, uzun bir süre olmuştu. Şimdi tekrar başlıyorum. Allah nasip ederse; dilim döndüğünce ve kalemim yazdığınca kendi doğrularımı dile getirmeye devam edeceğim. Evet; Yazılarıma ara vermiş olduğum süreçte, sıkı bir takipçisi oldum Samsun'un ve Samsun'lunun.. Bu şehir için, " Neler yapabiliriz?" diye uzun uzun düşündüm.. Bu düşüncelerimi, sizlerle de paylaşacağım için, gerçekten çok heyecanlıyım.. Neyse şimdi gelelim asıl meselemize; Önümüzde, yakla...
 • Susar kalem bazen… Susmasada yazdığını beğenmez..

  09 Kasım 2018 Hilal GÖK, Koşe yazarları, Manşetler

  CÂN Susar kalem bazen...Susmasada yazdiğini begenmez..Çizer çizer üstünü durur yazılanların..Anlatamaz kelamini hicbir söz..Bu hasrete çare olmaz,nice ağitlar,türküler...Hiç görmediğini delice sevmeyi Mecnun'da bilmiyordur kesin,Leyla hic bu kadar sevilmemistir muhakkak... Tam 80 yıl önce toprağa koyulan bir bedene,hicbir millet bu kadar yanmamistir elbet.Kimse icin gözler bu kadar dolmamiş,boğazlar bu kadar düğümlenmemiştir. 10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe emekci simitçiler,inşaat işçileri,çöpçüler başka hickimse icin hazirola geçmemiştir...