logo

Elbet siz de başarırsınız


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

24 Haziran Başkanlık ve yeni parlamentoyu belirleyecek seçimler sonuçlandı.
Ben yüzdeler veya diğer meslektaşlarım gibi ayrıntılarıyla fikir beyan etmeyeceğim.

Bugün yapılan gerek genel gerek yerel seçimlerde iktidarı ve başarıyı elde eden Ak parti teşkilat ve lider kadrolarını onları en iyi şekilde organize eden ve yeni sistemin Cumhurun başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğanı kutlamak gerekiyor.

Ben de kutluyorum büķemediğiniz bileği öpecek ya da yenemediğiniz pehlivanın sırtını sıvazlayacaksınız.

Bu erdemliği gösteren ve açikca ifade eden Sayın Muharrem İnce’de hiç şüphe yok ki kamu oyunun takdirini almıştır.

Gelelim ülke yönetimi için siyasi arenada aktif olan diğer siyasi partilerimizi yönetenlere;

1-Parti tüzüklerinizde belirtiğiniz maddelerde parti içi demokrasiyi gerçekten sağlayan teşkilâtınız ve yöneticileriniz var mı?
2-İç tüzüğünüzde gösterdiğiniz yol haritasına uyuluyor mu?
Partilerinizi ne kadar denetleyebiliyor ve organize edebiliyor musunuz?

3-İlcelerinizde parti üye çalışmaları demokratik bir şekilde gerçekleşebiliyor mu?
Partinin son 5 yıl içinde üye sayısında artış var midir? Yoksa nedenleri araştırıldı mı?

Bu maddeleri sıralamaya kalksak kitap haline gelir. Neden yazdım.

Çünkü Ak partisi teşkilatı genel seçimden başarıyla çıkmasına rağmen kaybettikleri bir millet vekili sorgulamasını ve il ve ilçelerde aldıkları oyların değerlendirmeleri ile yerel seçimlere yoğunlaştilar.

Bilhassa hanımlar kolunun katkısı ve çalışmaları takdire şayandır.

Diğer siyasi partiler teşkilatları ve partiye gönül veren seçmenleri ve aday adayları seçimden seçime partilerde gözüküyor ve katılım sağlamaktalar.

Eğer hangi iş olursa olsun bir plânınız ve o planı gerçekleştirecek ekipleriniz yoksa başarılı olmanız düşünülemez bile. İşte gerçekler işte başarılı olanlar ortada değil mi?

Ak parti ve teşkilatları neden başarılı oluyor? diye bir araştırma ekibi kurun işte o zaman rakibinizi çok iyi analiz edersiniz.

Birde kendi partinizi teşkilâtınızı liderinizi içinizde yapacağınız çalıştay seminer ve birleştirici davetleriniz ile öz eleştirilere kulak verin tesbit edin.

Yön veremediğiniz ok ve kullanamadığımız yay ile hedefe varamazsınız.

Partiniz için üye olmasa bile çalışmalarıyla katkı veren Sivil Toplum Örgütlerini, İş adamlarını, gazetecileri, esnafları, insanları tanıyın destekleyin ötekileştirmeyin.

Mafya vari hareketlerden külhanbeyi söylevlerden ziyade kardeşlik dava adamlığı sevgi saygı içersinde bireylerin görev eri değil hizmetin davanın eri kavramı ile birlik dirlik içinde iktidar ve en azından umut partisi olursunuz.

Iktidar olan partinin havuz basini İşadamları, Sivil Toplum Örgütleri, bürokratlari ve hatta hatta muhtarları bile bellidir.

Birbirlerine açıkça alenen verdikleri destekleri cümle alem biliyor.

Ya figüran olarak bu sahnede yer alıcaksınız yada başrollerde oynayacaksınız.

Haydi şimdiden Yerel seçimlere çalışmaya devam edin İttifak olmadan kazanacak parti belli bakalım diğer partiler ittifaklarını devam ettirip yerel de başarılı olabilecekler mi?

Yoksa mağlubiyet şimdiden bellidir.

Sağlıcakla kalin

Turhan AKŞEN

Share
2971 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atatürk’ün Evi

  13 Ekim 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Atatürk Halkının ona verdiği bir isim Birçok insana iyi gelmese de içinden "iyi ki vardı" diye geçirdiği bir dünya lideri Türkiye Cumhuriyetini Osmanlı devletinden sonra kalan topraklarımızı diğer ülkelerin paylaşmasına izin vermeyip 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkmasıyla bir Kurtuluş hamlesini başlatıp yurdumuzu düşmanlardan kurtaran büyük bir lider Ve bu kurtuluş hamlesi Samsun'dan başladığı halde Zamanın belediye başkanı Sayın Hayati TEKİN ve diğer yardımseverlerle Tekkeköy'e kazandırılmış büyük bir miras ve Tekkeköy'ün hem...
 • Baba tarımda silah nerede kullanılıyor?

  26 Eylül 2018 Gündem, Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Tarım fuarı nedir ve ne amaçla yapılır? Tarım fuarını acıklamamız gerekirse tarıma uygun toprakların ve hayvancılığın vb tüm gıda maddelerinin üretilmesini sağlayan araç ve gereçlerin sergilendiği alış satışların yapıldığı yer diyebiliriz. Bu fuarlarda neler olur . Tarlalarımızın hasatı için saban, tırmık, patos hayvanlarımız için süt sağma makineleri,fındık toplama makinelerii, toprak için organik destek malzemeleri gibi gibi Peki SİLAH’ı tarımsal alanda nerelerde kullanırız. Ben baya düşündüm fakat bulamadım. Silah’da nereden ...
 • Aydın: “Kültüre ve tarihe sahip çıkmak kimlik meselesidir”

  24 Eylül 2018 Kültür-Sanat, Musa Baş

  Karadeniz Tarih Araştırmaları ve Çevre Platformu (KATAP) Başkanı Şeref Aydın, “Kültürümüze, doğaya ve tarihimize sahip çıkmak kimlik meselesidir. Kimliğimizle birlikte, birlik beraberlikten, ortaklık kültüründen bahsedebiliriz” dedi.KATAP tarafından, “2018 Çevre, Kültür, Tarih ve Turizm Onur Ödülleri Gecesi” gerçekleştirildi. 2016 yılında Samsun’da oluşturulan çevre, tarih, kültür, turizm alanında çalışmalar yapan 340 akademisyeni içinde barındıran KATAP 2018 yılı Çevre, Kültür, Tarih ve Turizm Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Toplam 17 kategor...
 • Samsun’da yerel seçim ve ittifak modeli

  13 Eylül 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Samsun’da yıllardır yerel seçimler değişik bir o kadar da sürprizlerle dolu sonuçlarla neticelenmiştir. A partisinin güçlü olduğu yerde B partisi B Partisinin güçlü olduğu yerler de A partisi A ve B partilerinin güçlü olduğu yerlerde C partisi kazanmıştır. Peki bu ne demek: Halk ne kadar iktidar belediyesinin veya güçlü B partisinin adayı olsa da halk tarafından sevilen ve kabul gören projeleri ile bulunduğu ilçeye katkı sağlayacağı bu adayın projelerinin uygulamada başarılı olacağı güveni varsa C partisinin A ve B parti i...