logo

Elbet siz de başarırsınız


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

24 Haziran Başkanlık ve yeni parlamentoyu belirleyecek seçimler sonuçlandı.
Ben yüzdeler veya diğer meslektaşlarım gibi ayrıntılarıyla fikir beyan etmeyeceğim.

Bugün yapılan gerek genel gerek yerel seçimlerde iktidarı ve başarıyı elde eden Ak parti teşkilat ve lider kadrolarını onları en iyi şekilde organize eden ve yeni sistemin Cumhurun başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğanı kutlamak gerekiyor.

Ben de kutluyorum büķemediğiniz bileği öpecek ya da yenemediğiniz pehlivanın sırtını sıvazlayacaksınız.

Bu erdemliği gösteren ve açikca ifade eden Sayın Muharrem İnce’de hiç şüphe yok ki kamu oyunun takdirini almıştır.

Gelelim ülke yönetimi için siyasi arenada aktif olan diğer siyasi partilerimizi yönetenlere;

1-Parti tüzüklerinizde belirtiğiniz maddelerde parti içi demokrasiyi gerçekten sağlayan teşkilâtınız ve yöneticileriniz var mı?
2-İç tüzüğünüzde gösterdiğiniz yol haritasına uyuluyor mu?
Partilerinizi ne kadar denetleyebiliyor ve organize edebiliyor musunuz?

3-İlcelerinizde parti üye çalışmaları demokratik bir şekilde gerçekleşebiliyor mu?
Partinin son 5 yıl içinde üye sayısında artış var midir? Yoksa nedenleri araştırıldı mı?

Bu maddeleri sıralamaya kalksak kitap haline gelir. Neden yazdım.

Çünkü Ak partisi teşkilatı genel seçimden başarıyla çıkmasına rağmen kaybettikleri bir millet vekili sorgulamasını ve il ve ilçelerde aldıkları oyların değerlendirmeleri ile yerel seçimlere yoğunlaştilar.

Bilhassa hanımlar kolunun katkısı ve çalışmaları takdire şayandır.

Diğer siyasi partiler teşkilatları ve partiye gönül veren seçmenleri ve aday adayları seçimden seçime partilerde gözüküyor ve katılım sağlamaktalar.

Eğer hangi iş olursa olsun bir plânınız ve o planı gerçekleştirecek ekipleriniz yoksa başarılı olmanız düşünülemez bile. İşte gerçekler işte başarılı olanlar ortada değil mi?

Ak parti ve teşkilatları neden başarılı oluyor? diye bir araştırma ekibi kurun işte o zaman rakibinizi çok iyi analiz edersiniz.

Birde kendi partinizi teşkilâtınızı liderinizi içinizde yapacağınız çalıştay seminer ve birleştirici davetleriniz ile öz eleştirilere kulak verin tesbit edin.

Yön veremediğiniz ok ve kullanamadığımız yay ile hedefe varamazsınız.

Partiniz için üye olmasa bile çalışmalarıyla katkı veren Sivil Toplum Örgütlerini, İş adamlarını, gazetecileri, esnafları, insanları tanıyın destekleyin ötekileştirmeyin.

Mafya vari hareketlerden külhanbeyi söylevlerden ziyade kardeşlik dava adamlığı sevgi saygı içersinde bireylerin görev eri değil hizmetin davanın eri kavramı ile birlik dirlik içinde iktidar ve en azından umut partisi olursunuz.

Iktidar olan partinin havuz basini İşadamları, Sivil Toplum Örgütleri, bürokratlari ve hatta hatta muhtarları bile bellidir.

Birbirlerine açıkça alenen verdikleri destekleri cümle alem biliyor.

Ya figüran olarak bu sahnede yer alıcaksınız yada başrollerde oynayacaksınız.

Haydi şimdiden Yerel seçimlere çalışmaya devam edin İttifak olmadan kazanacak parti belli bakalım diğer partiler ittifaklarını devam ettirip yerel de başarılı olabilecekler mi?

Yoksa mağlubiyet şimdiden bellidir.

Sağlıcakla kalin

Turhan AKŞEN

Share
3226 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ” Öfkeyle geçen her dakikanız, mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir.”

  10 Şubat 2019 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Psikologlar der ki ; İstediğimiz şey o an için olmadığında yada istediğimizi yaptıramadığımız da beynimizin ortaya çıkardığı bir durum dur. Öfke Bizler öfkelendiğimizde ne yaparız sağa sola saldırır, şiddet uygular ve bu şiddet sonucunda her istediğimizi yaptırmak isteriz. Yaptırabilir miyiz tabii ki eğer güçlü isek ,kelli felli isek ,çevremizde ağabeylerimiz, ablalarımız yada dayılarımız varsa istediğimizi yaptırırız. Peki sonrasını hiç düşündünüz mü? Sizin bir anlık öfkeniz yüzünden kırılan onlarca insan, onlarca kalp ve sizin...
 • EREN…

  07 Şubat 2019 Hilal GÖK, Koşe yazarları, Manşetler

  Eren.. Yürüdüğüm toprak sokaklarda yürüyen,büyüdüğüm dağlarda büyüyen kahraman çocuk... Sarışın,yakışıklı,üstelik bir de Trabzonspor'lu... Küçük yaşta babasız kalan,peygamber kaderli.. Çalışkan,dürüst,fazlaca çocuk olsa da yaşı gereği,aslında kocaman adam olan... Eren,şehitlik mertebesine henüz 15 inde erip Yesevi'nin Alp Eren'i olan... Küçücük sepetine kilosundan fazlaca odun koyup,dul kalmış anasının yükünü azaltan... 13 kardeşin en küçükten bir büyüğü...Dağ gibi yüreğine,dağlar kadar kahramanlik sığdıran. .. Burda...
 • ORTALIK TOZ DUMAN KİM HANGİ PARTİLİ BELLİ DEĞİL…

  02 Şubat 2019 Alt Manşet, Gölge Adam, Koşe yazarları, Manşetler

  Ortalık toz duman, kim hangi partili belli değil, yerini beğenmeyen aday kendine alternatif bulup kapattığı kapıyı hemen karalamaya başlıyor. Seçim süreci içinde olduğumuz bu dönemde bütün partilerde artık muhalefet durumu değil, karşıt görüş ve tükürdüğünü yalama modası oluştu, peki seçmen ? Bunu yermi ? Yaptığımız araştırmalarda görünen durum hiçte böyle değil, yapılan hesaplara uymayan ve bazı durumları sindiremeyen partililer 31 Mart akşamı gerçekten adaylara ter döktürecek ve bekledikleri sonuçu vermeyecek. Yeni dönemde adı itt...
 • İl ve İlçe Belediye Meclis Üyeliği Mahalli yerel idarelerde çok önemli bir makamdır

  31 Ocak 2019 Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  Belediye başkanının tüm projelerinde bütçesinde çalışmalarında alınacak her tüŕlü kararlarda yetkiyi veren kişilerdir.En az Belediye başkanı kadar sorumlu ve partilerin temsili organlarıdır. Belediye meclisinde kurulacak komisyonlarda yer alır ; meclise getirilen kararlarda Temsil ettikleri parti yönetim kurullarının da, ortak kararıyla atacakları imzalarından sorumludurlar. Belediye meclisinde çıkan kararlarda "Oy birliği" ibaresi çok önemlidir.Çünkü muhalif partilerinse belediye meclis üyelerinin mutakıp kalarak oy verdiklerinin manasınd...