logo

Cumhuriyetin 95.Yıl dönümünde Balkan Türkleri Derneklerinde coşkulu kutlama

Cumhuriyetin 95.Yıl dönümünde Balkan Türkleri Derneklerinde çoşkulu kutlama şenlikleri ve etkinlikleriyle Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Cumhuriyetin kuruluşunun 95.Yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı haftası etkinliğinde Samsun Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği binasında 19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Serpil Sürmeli Cumhuriyet konulu söyleşiyle günün ve tarihin önemini aktardı.

Samsun Balkan Türkleri dernek başkan ve yöneticileri ile üye hemşehrileri Samsun Valiliğin organize ettiği Atatürk anıtı törenine ve Cumhuriyet yürüyüşüne katıldılar.

29 Ekimde Geleneksel hale getirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama şenliklerine Bafra Sürmeli köyünde Bafra Gazi Mahallesi Muhtarlığı ve Balkan Türkleri işbirliği ile muhteşem kutlamaları Samsun İlyasköy Mübadele Yardımlaşma-dayanışma derneğinin organize ettiği Fener Alayı ve şenliği Çırakman Mah. Derneğinin Cumhuriyet şenliği ve gösterileri halkın yoğun ilgi ve alakasıyla kutlandı.

Kutlamalarda Mehteran takımının gösterileri Atatürk’ün sevdiği şarkıların sanatçılar eşliğinde seslendirilişi Balkan Türkleri Folklor ekibinin davul zurna eşliğinde halk oyunlarının gösterileri ve halkın oyunlara eşlik edilmesiyle devam etti.

Share
330 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?