logo

Balkanlardan Osman Kara’ya hayırlı olsun ziyareti

Samsun Balkan Türklerinin duayen isimlerinden eski başkanı İzzet Altuntaş iş adamı Mümin Kılıç ve Samsun Çağdaş Haber gazetesi yazı işleri Müdürü Turhan Aķşen Haber gazetesi Genel Yayın yönetmenliğine getirilen Osman Kara’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Balkan Türkleri derneği eski başkanı ve Brtk. kurucu üyesi eski genel başkan yardımcısı İzzet Altuntaş Haber Medya Gurubu kurumsal yapısıyla şehrimizin yanında Karadeniz de ve Türkiye’mizdeki yerini profesyonel ve takdire şayan bir şekilde temsil etmektedir.

Bugün Şehrimizdeki gazete bayilerinden halkımız ve esnafımızla birlikte tüm sivil toplum kuruluşlarımızın vede tüm resmi dairelerimizin gazeteyi satın alarak katkı verdiklerini görüyoruz.

Bu sektörde gazete çıkarmak gün geçtikçe zor duruma sokulmaktadır. Gazete basımı için kağıt fiyatlarındaki zamlar ve yerel gazetelerin basımını yapabilecek gelirin son derece düşmesi de gazetecilik mesleğinin yerel de geleceği tartışılacak duruma getirilmiştir.

Devletimizi yönetenlerin yerel de gazete çıkartmaya çalışan gazetecilerin bu sorunlarına çare olacak kararlar ve yaptırımlar bulurlar.

Haber Medya gurubunun bundan sonraki yayın hayati Osman Kara ile birlikte dahada güçleneceğini düşünüyor Balkan Türkleri Camiası olarak da başarılar diliyoruz.

Turhan AKŞEN

Share
514 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?