logo

ŞEHİDİMİZ JANDARMA UZMAN ONBAŞI ADEM GÜVEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, Batman ili Kozluk ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’in, 01.09.2018 Cumartesi günü saat 12.40’da Samsun Büyük Camii’nde öğlen namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Şehidimizin cenaze namazı, Samsun Büyük Camii’nde, Valimiz Sayın Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri, Erhan Usta, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Bedri Yaşar, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Jandarma Tümgeneral Fuat Güney, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, 23. Dönem Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, teknik heyet, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğlen namazına müteakip kılındı.

İl Müftü Yardımcısı Alaettin Kırbıyık tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda ve top arabasında cadde üzerinde bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Kıranköy Mezarlığına götürüldü. Burada şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’in naaş-ı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde Garnizon Şehitliğinde toprağa verildi.

Defin töreninin ardından Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran, Aziz Şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin Babası Yusuf Güven’e öperek teslim etti. Valimiz Sayın Osman Kaymak ise şehidimizin fotoğrafını kardeşi Onur Can Güven’e, şanlı bayrağımızı da şehidimizin annesi Saime Güven’e öperek teslim etti. Cenaze töreninin ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.

Share
1232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?