logo

ORTALIK TOZ DUMAN KİM HANGİ PARTİLİ BELLİ DEĞİL…


Gölge Adam
alpagutant@yandex.com

Ortalık toz duman, kim hangi partili belli değil, yerini beğenmeyen aday kendine alternatif bulup kapattığı kapıyı hemen karalamaya başlıyor.

Seçim süreci içinde olduğumuz bu dönemde bütün partilerde artık muhalefet durumu değil, karşıt görüş ve tükürdüğünü yalama modası oluştu, peki seçmen ? Bunu yermi ?

Yaptığımız araştırmalarda görünen durum hiçte böyle değil, yapılan hesaplara uymayan ve bazı durumları sindiremeyen partililer 31 Mart akşamı gerçekten adaylara ter döktürecek ve bekledikleri sonuçu vermeyecek.

Yeni dönemde adı ittifak olan bir durum ortaya kondu ve sanırız bu ittifak gelecek dönemde A cılar ve B ciler diye iki görüşü ortaya koyacak artık seçmen partili değil, A Tarafı ve B tarafı diye tercih kullanacak bunun eyalet sistemi ile alakası yok, sadece seçimlere yeni yön verip sisteme ayak uyduran yeni bir siyaset şekli ortaya oluşturuluyor.Mahalli seçimlerde bunun antremanı olarak değerlendiriliyor.

Peki bugün neler oluyor, kimler neler yapıyor, ne gibi durumlar mevcut ve sonuç ne olacak bunu kestirmek çok zor gibi görünsede aslında tablo çok net, adı CUMHUR olan ittifakla, adı MİLLET olan ittifak, kıyasıysa yarışacak iktidar olan CUMHUR gücünü korumaya, muhalefet olan MİLLET ittifakı bu seçimden güçlü çıkıp, genel seçimlere meydan hazırlamaya çalışıyor

İyide bu durumu bu ülke nasıl kaldıracak, malum ekonomik göstergeler pekte iç açıcı değil ve seçmen seçimlerden sıkıldı. Tabi bu normal süreç için düşünülmesi gereken bir durum, birde bunun tam tersi var yerel seçime dayalı olan,kim benim adayım diyenler, şimdiden biz kazanırsak belediyenin şu imkanlarını kullanırım, bu yerleri çalıştırırım, bu ihaleyi alırım diyerek ellerini ovuşturan ve kendi menfaatlerini ön plana çıkarmaya uğraş verenler, Kısacası devlet yada millet sevgisi sadece seçimlik bir durum halinde tutulmakta, seçimden sonra ne olduysa bahtımız havasında devam etmektedir.

Dün başka partide olan, aday olamadım diye bugün başka partide olanlar, ilk saldırısını eski partisine yapmaktadır. İnsan sormadan edemiyor dün bulunduğun yerde söylediklerinin hepsi yalan’mıydı, yada şartlar seni öyle söylemeyemi zorluyordu. Şimdi sana nasıl inanacak bu insanlar, sen iki yüzlü ve zamana göre hareket etmiş, hatta satılmış düşünce olmuyormusun, tabi bunlar beyinde dönen deli sorular, Allah kimseyi doğru bildiğinden şaşırtmasın, şaşırtırsa, hani bir söz var şaşkın ördek poposu ile göle dalar tamda böyle bir durum oluşuyor sonu hayır olsun.

Partisinin davasına gönül verdiğini söyleyen bir aday, aday olamadığı an karşıya geçip başlıyor saldırmaya, eskiden bildiği ne varsa başlıyor anlatmaya, tabi bunu duyan vatandaş sormak istiyor, bu kadar hata vardıysa sen niye oradaydın, yok ora eski yerim ama ben şimdi burdayım diyorsan buraya niye geldin.

Adanmış birisi ve gerçekten partine sahip olacak yapıya sahipsen, aday olamadıysan, meclis üyesi ol, ordanda güçlü çık ve büyükşehirde temsil hakkı al hem siyaset yap, hemde davana sahip çık, ama yok niyet başka mühür bende olacak diyorsan o zaman bu millet sana demez’mi hayırdır, kime ne söz verdin, kimler seni ne kadar destekliyor, maddi gücüm yok, sokaklardan geldim diyen biri, nasıl bu kadar para haracayacak, kredi alsan oranlar tavanlarda geri nasıl ödenecek o kadar para, sponsor varsa neyle kapanır bu hesap beyinde oluşan büyük fırtına..

Adaylar bu halde iken, partilerde kazanlar fokur, fokur adayı olmayan parti kendini boşta görüp, eskiden arkadaşım dediği kişilerle flört edip, meclis üyesi seçimlerini resmen yok saymakta, eee bu durum böyle iken genel merkezlerin aldığı karar ve seçim sonuçları beklediği gibi olmayacaktır. Bir yandan seçmen, diğer yandan partililer bu kızgınlıkla kendilerini yok sayıp, ya sandığa gitmeyerek, yada geçersiz oy atarak tepkilerini sandıkta verecek gibi görünüyor. Bu durum hangi adayın işine yarar, hangi siyasi partinin başarısı olarak görünür bunuda bekleyip 31 Mart akşamı sandıkta göreceğiz..
Sağlıcakla kalın

Share
581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ozanla Karşı Kıyıdan “ İlber Ortaylı & Sochi Yatırım Forumu & Steven Seagal & Mandalina ”

  17 Şubat 2019 Alt Manşet, Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Kıymetli Okurlarımız, merhabalar, privet, Genel olarak ülkemiz medyasında seçim yarışı hız kesmeden devam ederken Samsun Çağdaş Haber olarak siz değerli okurlarımızı karşı kıyımızdan haberdar etmeye devam ediyoruz. Bu arada, bugün itibariyle Samsun Tüyap Kitap Fuarımız kitapseverlere kapılarını açtı. Ziyaretçi olduğumuz fuara ilgi yoğun. Sayın İlber Ortaylı hocamız da imza günü vesilesiyle teşrif etmişler. Biz de bu vesileyle “Seyahatname” adlı kitabından bir alıntı yaparak yazımızı güzelleştirelim “Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve ...
 • ” Öfkeyle geçen her dakikanız, mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir.”

  10 Şubat 2019 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Psikologlar der ki ; İstediğimiz şey o an için olmadığında yada istediğimizi yaptıramadığımız da beynimizin ortaya çıkardığı bir durum dur. Öfke Bizler öfkelendiğimizde ne yaparız sağa sola saldırır, şiddet uygular ve bu şiddet sonucunda her istediğimizi yaptırmak isteriz. Yaptırabilir miyiz tabii ki eğer güçlü isek ,kelli felli isek ,çevremizde ağabeylerimiz, ablalarımız yada dayılarımız varsa istediğimizi yaptırırız. Peki sonrasını hiç düşündünüz mü? Sizin bir anlık öfkeniz yüzünden kırılan onlarca insan, onlarca kalp ve sizin...
 • EREN…

  07 Şubat 2019 Hilal GÖK, Koşe yazarları, Manşetler

  Eren.. Yürüdüğüm toprak sokaklarda yürüyen,büyüdüğüm dağlarda büyüyen kahraman çocuk... Sarışın,yakışıklı,üstelik bir de Trabzonspor'lu... Küçük yaşta babasız kalan,peygamber kaderli.. Çalışkan,dürüst,fazlaca çocuk olsa da yaşı gereği,aslında kocaman adam olan... Eren,şehitlik mertebesine henüz 15 inde erip Yesevi'nin Alp Eren'i olan... Küçücük sepetine kilosundan fazlaca odun koyup,dul kalmış anasının yükünü azaltan... 13 kardeşin en küçükten bir büyüğü...Dağ gibi yüreğine,dağlar kadar kahramanlik sığdıran. .. Burda...
 • ORTALIK TOZ DUMAN KİM HANGİ PARTİLİ BELLİ DEĞİL…

  02 Şubat 2019 Alt Manşet, Gölge Adam, Koşe yazarları, Manşetler

  Ortalık toz duman, kim hangi partili belli değil, yerini beğenmeyen aday kendine alternatif bulup kapattığı kapıyı hemen karalamaya başlıyor. Seçim süreci içinde olduğumuz bu dönemde bütün partilerde artık muhalefet durumu değil, karşıt görüş ve tükürdüğünü yalama modası oluştu, peki seçmen ? Bunu yermi ? Yaptığımız araştırmalarda görünen durum hiçte böyle değil, yapılan hesaplara uymayan ve bazı durumları sindiremeyen partililer 31 Mart akşamı gerçekten adaylara ter döktürecek ve bekledikleri sonuçu vermeyecek. Yeni dönemde adı itt...