logo

Nisan ayı vergi yükümlülükleri


Musa Baş
smmmusabas@hotmail.com

Değerli Samsun Çağdaş Heber okur ve takipçileri
Nisan ayı vergi mükelleflerinin vergi bildirim ve sorumlulukları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Amacımız sizden yerine getirmeniz gereken mali sorumluluklarımızdan dolayı herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanızdır.
Nisan ayı mali yükümlülüklerimize aylık SGK bildirimlerinin yapılmasıyla başlayabiliriz. Bu ay içerisinde kurumlar vergisi beyannamesi ve muhtasar beyannamesi güncellemeleri proğramlarda yapılamadığından mart ayına ait SGK hizmet bildirimleri 23 nisan akşamına kadar yapılmak zorundadır. Aynı ayın sonuna kadar da ödemelerin yapılması gereklidir.
Nisan ayında yapmamız gereken bir diğer mali yükümlülüğümüzde Aylık (Mart) ve 3 aylık Ocak Şubat Mart) stopaj kesintilerinin (kira,İşci,muhasebe,mal ve hizmet vb.) muhtasar beyanname ile 23 nisan’a kadar bildirilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
Nisan ayında bir diğer bildirim de 1 ve 2 nolu kdv beyannamelerinin 24.04.2018 tarihine kadar verilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
2017 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesinin 25.04.2018 tarihine kadar bildirilmesi ilgili ay sonuna kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
İlgili ayın finalini ise her ay beyan ettiğimiz BA (Bilançolu alımlar ) , BS (Bilançolu satışlar) bildirimlerimiz 30.04.2018 tarihine kadar yaparak ilgili ayın işlemlerini bitirmiş oluyoruz.
Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle

Share
2582 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Akşen: Her geçen yıl vefasızlık ilgisizlik gözle görünür bir hal alıyordu.

  21 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  Atatürk anıtında Kıbrıs Barış Harekatının 44.Yıldönümü için şehit olan 498 kahraman askerlerimizi ve 1200 yaralı olan gazilerimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlık ve kuruluş yıldönümünü anmak için toplanmıştık. Yüreğim burkuldu, gözlerim doldu. Çünķü her geçen yıl vefasızlık ilgisizlik gözle görünür bir hal alıyordu. Oysa daha 5 gün evvel bu millet bürokrasi kadrolarıyla sivil toplum örgütleri belediye başkanları milletvekilleri siyasi parti başkanları ile birlikte 15 Temmuz şehitlerini Cumhuriyet meydanında iki gün boyunca ...
 • Bir Umut “Mavi Kelebek”

  14 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Katliam ismi bile insanın aklında ürperti oluşturuyor. Geçen gün Mavi Kelebek adlı bir yazı çok ilgimi çekti fakat o yazıyı sizinle paylaşmadan önce neden olan olaydan Srebrenitsa Katliamından bilgiler vermek istiyorum. Vikipedi bu katliama "dünyanın en büyük katliamları arasında" der. Peki nedir Srebrenitsa Katliamı ; “Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temm...
 • Ozan’la Karşı kıyıdan “Futbol Rüzgarı”

  07 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Merhaba Sayın Okurlarımız, Bugün yedinci ayın yedisi. Yedi rakamı pek çoğumuz için uğurludur, umarım bugün komşumuz Rusya’ya da Hırvatlar karşısında uğur getirir ve yarı finale taşır. Tabiki herşey uğurla olmuyor… İnanmak, gerekli hazırlıkları yapmak, disiplinli çalışmak ve takım ruhu, taraftar ruhu, atmosfer…İspanya karşısında alınan tarihi galibiyetle komşumuz Rusya, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın Rusya’da oynandığını dünyaya iyice benimsetti. Özellikle kaleci Akinfeyev’in sağ köşeye uçarken sol ayağıyla kurtardığı penaltı tüm bu şartla...
 • Akşen’ den “VEFALI OLMAK”

  02 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  VEFALI OLMAK Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik sobasını açık unutmuş ve çıkan yangın onun felaketi olmuş. Artık ne bir işi varmış ne de parası. Günler boyu iş aramış ama bulamamış... Yük taşımış, bulaşıkçılık yapmış, yine de evinin kirasını ödeyecek kadar para kazanamamış. Sonunda ev sahibinin de sabrı taşınca, küçük bir bavula sığan eşyalarıyla sokakta bulmuş kendini... ...