logo

Nisan ayı vergi yükümlülükleri


Musa Baş
smmmusabas@hotmail.com

Değerli Samsun Çağdaş Heber okur ve takipçileri
Nisan ayı vergi mükelleflerinin vergi bildirim ve sorumlulukları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Amacımız sizden yerine getirmeniz gereken mali sorumluluklarımızdan dolayı herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanızdır.
Nisan ayı mali yükümlülüklerimize aylık SGK bildirimlerinin yapılmasıyla başlayabiliriz. Bu ay içerisinde kurumlar vergisi beyannamesi ve muhtasar beyannamesi güncellemeleri proğramlarda yapılamadığından mart ayına ait SGK hizmet bildirimleri 23 nisan akşamına kadar yapılmak zorundadır. Aynı ayın sonuna kadar da ödemelerin yapılması gereklidir.
Nisan ayında yapmamız gereken bir diğer mali yükümlülüğümüzde Aylık (Mart) ve 3 aylık Ocak Şubat Mart) stopaj kesintilerinin (kira,İşci,muhasebe,mal ve hizmet vb.) muhtasar beyanname ile 23 nisan’a kadar bildirilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
Nisan ayında bir diğer bildirim de 1 ve 2 nolu kdv beyannamelerinin 24.04.2018 tarihine kadar verilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
2017 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesinin 25.04.2018 tarihine kadar bildirilmesi ilgili ay sonuna kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
İlgili ayın finalini ise her ay beyan ettiğimiz BA (Bilançolu alımlar ) , BS (Bilançolu satışlar) bildirimlerimiz 30.04.2018 tarihine kadar yaparak ilgili ayın işlemlerini bitirmiş oluyoruz.
Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle

Share
3857 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eğitimci Adem GÜNER yazılarıyla aramızda

  18 Ekim 2018 Koşe yazarları, Manşetler

  Samsun'un sevilen simalarından, Samsun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir Samsun sevdalısı, eğitimci Sayın Adem GÜNER artık yazılarıyla aramızda olacak. ...
 • Atatürk’ün Evi

  13 Ekim 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Atatürk Halkının ona verdiği bir isim Birçok insana iyi gelmese de içinden "iyi ki vardı" diye geçirdiği bir dünya lideri Türkiye Cumhuriyetini Osmanlı devletinden sonra kalan topraklarımızı diğer ülkelerin paylaşmasına izin vermeyip 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkmasıyla bir Kurtuluş hamlesini başlatıp yurdumuzu düşmanlardan kurtaran büyük bir lider Ve bu kurtuluş hamlesi Samsun'dan başladığı halde Zamanın belediye başkanı Sayın Hayati TEKİN ve diğer yardımseverlerle Tekkeköy'e kazandırılmış büyük bir miras ve Tekkeköy'ün hem...
 • Baba tarımda silah nerede kullanılıyor?

  26 Eylül 2018 Gündem, Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Tarım fuarı nedir ve ne amaçla yapılır? Tarım fuarını acıklamamız gerekirse tarıma uygun toprakların ve hayvancılığın vb tüm gıda maddelerinin üretilmesini sağlayan araç ve gereçlerin sergilendiği alış satışların yapıldığı yer diyebiliriz. Bu fuarlarda neler olur . Tarlalarımızın hasatı için saban, tırmık, patos hayvanlarımız için süt sağma makineleri,fındık toplama makinelerii, toprak için organik destek malzemeleri gibi gibi Peki SİLAH’ı tarımsal alanda nerelerde kullanırız. Ben baya düşündüm fakat bulamadım. Silah’da nereden ...
 • Aydın: “Kültüre ve tarihe sahip çıkmak kimlik meselesidir”

  24 Eylül 2018 Kültür-Sanat, Musa Baş

  Karadeniz Tarih Araştırmaları ve Çevre Platformu (KATAP) Başkanı Şeref Aydın, “Kültürümüze, doğaya ve tarihimize sahip çıkmak kimlik meselesidir. Kimliğimizle birlikte, birlik beraberlikten, ortaklık kültüründen bahsedebiliriz” dedi.KATAP tarafından, “2018 Çevre, Kültür, Tarih ve Turizm Onur Ödülleri Gecesi” gerçekleştirildi. 2016 yılında Samsun’da oluşturulan çevre, tarih, kültür, turizm alanında çalışmalar yapan 340 akademisyeni içinde barındıran KATAP 2018 yılı Çevre, Kültür, Tarih ve Turizm Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Toplam 17 kategor...