logo

Nisan ayı vergi yükümlülükleri


Musa Baş
smmmusabas@hotmail.com

Değerli Samsun Çağdaş Heber okur ve takipçileri
Nisan ayı vergi mükelleflerinin vergi bildirim ve sorumlulukları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Amacımız sizden yerine getirmeniz gereken mali sorumluluklarımızdan dolayı herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanızdır.
Nisan ayı mali yükümlülüklerimize aylık SGK bildirimlerinin yapılmasıyla başlayabiliriz. Bu ay içerisinde kurumlar vergisi beyannamesi ve muhtasar beyannamesi güncellemeleri proğramlarda yapılamadığından mart ayına ait SGK hizmet bildirimleri 23 nisan akşamına kadar yapılmak zorundadır. Aynı ayın sonuna kadar da ödemelerin yapılması gereklidir.
Nisan ayında yapmamız gereken bir diğer mali yükümlülüğümüzde Aylık (Mart) ve 3 aylık Ocak Şubat Mart) stopaj kesintilerinin (kira,İşci,muhasebe,mal ve hizmet vb.) muhtasar beyanname ile 23 nisan’a kadar bildirilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
Nisan ayında bir diğer bildirim de 1 ve 2 nolu kdv beyannamelerinin 24.04.2018 tarihine kadar verilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
2017 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesinin 25.04.2018 tarihine kadar bildirilmesi ilgili ay sonuna kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
İlgili ayın finalini ise her ay beyan ettiğimiz BA (Bilançolu alımlar ) , BS (Bilançolu satışlar) bildirimlerimiz 30.04.2018 tarihine kadar yaparak ilgili ayın işlemlerini bitirmiş oluyoruz.
Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle

Share
4766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Samsun siyasetinin nabzı

  12 Aralık 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Samsun siyasetinin nabzı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle, Partilerin kendi aralarındaki ittifak görüşmeleri sıklaştıkça, teşkilatlardaki meraklar da aynı oranda yükseliyor. Ak Parti'nin Mustafa Demir'i aday göstermesi, özellikle muhalif kesimin umutlarını bir hayli arttırdı. Çünkü, Mustafa Demir'in adı, eski dönemlerden beri farklı şekillerde gündeme gelmişti. Eğer ki, MHP güçlü bir aday çıkarır ise, Ak Parti'nin oylarında, gözle görülür bir şekilde, düşüş yaşanabilir. Fakat, şuanda MHP'nin Samsun için aday göstermeyeceği de...
 • Canik’te favori isim kim görünüyor

  23 Kasım 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Daha önceki dönemlerde, İlkadım ve Atakum ile ilgili düşüncelerimi kaleme almıştım. Şimdi biraz Canik hakkında söz etmek istiyorum.. Canik ilçesi sosyal ve kültürel açıdan bakıldığında, Atakum ve İlkadım'a göre biraz daha muhafazakar ve milliyetçi olarak bilinen bir ilçemizdir. Son dönemlerdeki seçimlere bakıldığında ise, bölgede özellikle "sol tabanın" oldukça az sayıda olduğunu rahatlık ile görebiliyoruz. 30 Mart 2014 yılında yapılan seçimlerde, AK Parti'nin; %55 , MHP'nin; %35 ve CHP'nin ise; %4.8 oy alması, bölgenin yapıs...
 • Partilerin cazibe merkezi İLKADIM

  11 Kasım 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Herkese merhabalar.. Geçtiğimiz hafta ki yazımda; Atakum için adı geçen Belediye Başkan aday adayları için görüşlerimi dile getirmiştim. Bu hafta da, nüfus yoğunluğu bakımından birçok ilden daha büyük olan, İlkadım ilçemiz hakkında bazı değerlendirmelerde bulunmak istiyorum. Evet, demiş olduğum gibi, İlkadım ilçemiz (nüfus açısından bakıldığı zaman), Türkiye genelindeki birçok ilden daha büyük bir ilçe konumundadır. Durum böyle olunca da, tüm partiler tarafından oldukça cazibeli bir hal almaktadır. Daha önce üç ayrı belde halinde ...
 • Bu şehir için, ” Neler yapabiliriz?”

  10 Kasım 2018 Gündem, Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Yine, yeniden merhaba.. Samsun'unumuzun sorunları hakkında söz etmeyeli, uzun bir süre olmuştu. Şimdi tekrar başlıyorum. Allah nasip ederse; dilim döndüğünce ve kalemim yazdığınca kendi doğrularımı dile getirmeye devam edeceğim. Evet; Yazılarıma ara vermiş olduğum süreçte, sıkı bir takipçisi oldum Samsun'un ve Samsun'lunun.. Bu şehir için, " Neler yapabiliriz?" diye uzun uzun düşündüm.. Bu düşüncelerimi, sizlerle de paylaşacağım için, gerçekten çok heyecanlıyım.. Neyse şimdi gelelim asıl meselemize; Önümüzde, yakla...