logo

Nisan ayı vergi yükümlülükleri


Musa Baş
smmmusabas@hotmail.com

Değerli Samsun Çağdaş Heber okur ve takipçileri
Nisan ayı vergi mükelleflerinin vergi bildirim ve sorumlulukları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Amacımız sizden yerine getirmeniz gereken mali sorumluluklarımızdan dolayı herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanızdır.
Nisan ayı mali yükümlülüklerimize aylık SGK bildirimlerinin yapılmasıyla başlayabiliriz. Bu ay içerisinde kurumlar vergisi beyannamesi ve muhtasar beyannamesi güncellemeleri proğramlarda yapılamadığından mart ayına ait SGK hizmet bildirimleri 23 nisan akşamına kadar yapılmak zorundadır. Aynı ayın sonuna kadar da ödemelerin yapılması gereklidir.
Nisan ayında yapmamız gereken bir diğer mali yükümlülüğümüzde Aylık (Mart) ve 3 aylık Ocak Şubat Mart) stopaj kesintilerinin (kira,İşci,muhasebe,mal ve hizmet vb.) muhtasar beyanname ile 23 nisan’a kadar bildirilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
Nisan ayında bir diğer bildirim de 1 ve 2 nolu kdv beyannamelerinin 24.04.2018 tarihine kadar verilmesi, 26.04.2018 tarihine kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
2017 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesinin 25.04.2018 tarihine kadar bildirilmesi ilgili ay sonuna kadar da ödemelerinin yapılması gerekmektedir.
İlgili ayın finalini ise her ay beyan ettiğimiz BA (Bilançolu alımlar ) , BS (Bilançolu satışlar) bildirimlerimiz 30.04.2018 tarihine kadar yaparak ilgili ayın işlemlerini bitirmiş oluyoruz.
Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle

Share
5951 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ozanla Karşı Kıyıdan “ İlber Ortaylı & Sochi Yatırım Forumu & Steven Seagal & Mandalina ”

  17 Şubat 2019 Alt Manşet, Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Kıymetli Okurlarımız, merhabalar, privet, Genel olarak ülkemiz medyasında seçim yarışı hız kesmeden devam ederken Samsun Çağdaş Haber olarak siz değerli okurlarımızı karşı kıyımızdan haberdar etmeye devam ediyoruz. Bu arada, bugün itibariyle Samsun Tüyap Kitap Fuarımız kitapseverlere kapılarını açtı. Ziyaretçi olduğumuz fuara ilgi yoğun. Sayın İlber Ortaylı hocamız da imza günü vesilesiyle teşrif etmişler. Biz de bu vesileyle “Seyahatname” adlı kitabından bir alıntı yaparak yazımızı güzelleştirelim “Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve ...
 • ” Öfkeyle geçen her dakikanız, mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir.”

  10 Şubat 2019 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Psikologlar der ki ; İstediğimiz şey o an için olmadığında yada istediğimizi yaptıramadığımız da beynimizin ortaya çıkardığı bir durum dur. Öfke Bizler öfkelendiğimizde ne yaparız sağa sola saldırır, şiddet uygular ve bu şiddet sonucunda her istediğimizi yaptırmak isteriz. Yaptırabilir miyiz tabii ki eğer güçlü isek ,kelli felli isek ,çevremizde ağabeylerimiz, ablalarımız yada dayılarımız varsa istediğimizi yaptırırız. Peki sonrasını hiç düşündünüz mü? Sizin bir anlık öfkeniz yüzünden kırılan onlarca insan, onlarca kalp ve sizin...
 • EREN…

  07 Şubat 2019 Hilal GÖK, Koşe yazarları, Manşetler

  Eren.. Yürüdüğüm toprak sokaklarda yürüyen,büyüdüğüm dağlarda büyüyen kahraman çocuk... Sarışın,yakışıklı,üstelik bir de Trabzonspor'lu... Küçük yaşta babasız kalan,peygamber kaderli.. Çalışkan,dürüst,fazlaca çocuk olsa da yaşı gereği,aslında kocaman adam olan... Eren,şehitlik mertebesine henüz 15 inde erip Yesevi'nin Alp Eren'i olan... Küçücük sepetine kilosundan fazlaca odun koyup,dul kalmış anasının yükünü azaltan... 13 kardeşin en küçükten bir büyüğü...Dağ gibi yüreğine,dağlar kadar kahramanlik sığdıran. .. Burda...
 • ORTALIK TOZ DUMAN KİM HANGİ PARTİLİ BELLİ DEĞİL…

  02 Şubat 2019 Alt Manşet, Gölge Adam, Koşe yazarları, Manşetler

  Ortalık toz duman, kim hangi partili belli değil, yerini beğenmeyen aday kendine alternatif bulup kapattığı kapıyı hemen karalamaya başlıyor. Seçim süreci içinde olduğumuz bu dönemde bütün partilerde artık muhalefet durumu değil, karşıt görüş ve tükürdüğünü yalama modası oluştu, peki seçmen ? Bunu yermi ? Yaptığımız araştırmalarda görünen durum hiçte böyle değil, yapılan hesaplara uymayan ve bazı durumları sindiremeyen partililer 31 Mart akşamı gerçekten adaylara ter döktürecek ve bekledikleri sonuçu vermeyecek. Yeni dönemde adı itt...