logo

NE OLACAK BELEDİYELERDEN ÇIKARTILAN ÜLĶÜCÜ VE MHP ‘Lİ İŞCİLERIN ADALETİ


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

2014 Yerel seçimleri sonucunda Ak Parti’nin kazandığı İl ve ilçeler de Mhp li ve ülkücü işçiler ile 657 tabi yönetim kadrolarında müthiş bir kıyım yaşanmıştı.
27 Ocak 2014 günü özellikle İlkadım ilçesinde çalışan yaklaşık 600 işçinin telefonlarına mesaj ile”İş akti sözleşmemiz fesh edilerek işten cıkartıldınız” cümlesi gönderilmişti.
O zamanın Mhp İl başkanı Şaban Kılıç, İlkadım ilçe başkanı Hüseyin Murat Ordulu, Ülkü Ocakları İl başkanı H.Kürsat Geze partililer sivil toplumun bazı kuruluşları işten çıkartılan işçiler ve aileleri desdek veren insanlarla İlkadım Belediyesinin önünde basın toplantısı yapmış mücadele etmıslerdi.
Mhp belediye meclis üyeleri adına Sebahattin Ayaz bunu sorgulamış ve mecliste dile getirmişti.
Bugüne kadar bu mağdur işçilerle ilgili çalışma yapan eski İlkadım ilçe başkanı Hüseyin Murat Ordulu ve o zaman ki yönetimi gerek görsel gerekse ulusal basında mücadele etmiş hatta işten çıkartılan işçilerin TBMM giderek ilgililere dertlerini anlatsınlar diye Otobüs temin ederek destek vermişdir.
İşten çıkartılan işçiler kendi arasından seçtikleri temsilciler MHP Genel başkanı sayin Devlet Bahçeli’ye dosyalarla bilgi vermiş haklarının korunması işlerinin iadesi konusunda destek istemişlerdir.
Ancak hiçbir netice alınmadan kapı dışarı sokağa atılmışlardır.
2015 yılına acı öfke çaresizlik işsizlik içinde girmişlerdir. Bir işçi arkadaşları girdiği bunalım sonunda bugünkü ilkadım Atatürk iskelesinin yanında Karadenizde ağlayarak intihar etmiştir.
Bir çok yuvalarda dağılmıştı ve çok yalnız bırakılmışlardı.
Çaldıkları her kapı ardı ardına yüzlerine kapanmıştı. Ama onlar ülkücü idi dikenli yolları bilir ayaklarını sevenlerden değildi.
Bunun hesabını 2019 Yerel seçimlerde soracaklardı. Kapi kapı bu haksızlığı anlattılar anlatmaya devam ettiler. Umutları vardı hem kendileri hem secimi kaybeden Necattin Demirtaş başkanlariyla belediyeyi geri alarak Mhp’yi kazandiracaklardi.
Hatta toplantı yaparak ant içtiler.
Ancak 25 Haziranda MHP Genel başkanı liderleri Cumhur ittifakı dedi emir telakki ettiler istemeye istemeye Ak parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ a oy verdiler.
Olsun Umutlarını yitirmediler.
Yerel seçimlere hazırdılar bu çilelerin hesabı sorulacak idi.
Samsunda bir anda gelişen olaylar bir tv Programında gazeteci olan sunucunun sorularına cevap veren Ak parti İl başkanı Av.Hakan Karaduman’in sözleri neticesinde buna haklı olarak tepki ve cevap veren Mhp İl baskanı Taner Tekin görevden alınmış ve bir tek milletvekili olan Sayin Erhan Usta disiplin kanalıyla Cumhur ittifakı ruhuna v.s sebeplerle partiden ihraç edilmiştir.
Ak parti Il başkanı Hakan Karaduman ‘da bu bedeli görevinden açığa alındığını öğrenince istifa ederek ödedi. Şimdi keşke o tv programina çıkmasa idim veya cevaplarken politik cevaplasaydım diyordur.
Mhp Genel başkanı Devlet Bahceli’nin Samsun’da da Cumhur ittifakı ruhunu yasaticaz büyükşehir belediye başkanı adayı çıkartmayacağız devam edeceğiz açıklaması ile yıllarca mağdur olan çile çeken işten çıkartılan işçiler herşeyi unutmaya hazırlardı.
Onlar lider teşkilat doktorin ahlakıyla yetişmişlerdi. Mutlaka bilge liderin bir fikri düşüncesi vardı.
Madem Vatanın bekası için bu Cumhur ittifakı devam kararı almıştı.Tum fedakarlığı yapan ülkücü Mhp’li işçilerin kazanılan Belediye başkanlıklarına işe tekrar alınma müjdesini bekliyorlar.
Çünkü bunu liderlerine anlatmışlar ve çok iyi biliyordu.
Sayın Ak partisi genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 19 Cumartesi günü Samsun Şehrine gelerek aday tanıtım toplantısına katılacak.
Cumhur ittifak ruhunun ve bu işten atılan işçiler ve aileleri tekrar ise alınmalarının müjdesini Cumhur başkanı sayın Erdoğan’dan bekliyorlar
Müjdeyi bu insanlar duymalıdır.
Vatan bekası kadar mağdur edilmiş bu insanların işlerine ekonomi güçlerine kavusmasida Adalet için önemlidir.
Aksi takdirde bunun getireceği oy kaybını ben hissedebiliyorum.
Hatta kaybedilecek belediye başkanliklarini da
Hak ve Adalet vicdanlardadır.
İhtiyaç fazlası diye işten cikarticaksin sonra iki ay içinde yandaş partili işçilerini alacaksın.
Biraz düşünelim
Onların yerinde siz olsaydınız ne yapardınız.

Share
1136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ozanla Karşı Kıyıdan “ İlber Ortaylı & Sochi Yatırım Forumu & Steven Seagal & Mandalina ”

  17 Şubat 2019 Alt Manşet, Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Kıymetli Okurlarımız, merhabalar, privet, Genel olarak ülkemiz medyasında seçim yarışı hız kesmeden devam ederken Samsun Çağdaş Haber olarak siz değerli okurlarımızı karşı kıyımızdan haberdar etmeye devam ediyoruz. Bu arada, bugün itibariyle Samsun Tüyap Kitap Fuarımız kitapseverlere kapılarını açtı. Ziyaretçi olduğumuz fuara ilgi yoğun. Sayın İlber Ortaylı hocamız da imza günü vesilesiyle teşrif etmişler. Biz de bu vesileyle “Seyahatname” adlı kitabından bir alıntı yaparak yazımızı güzelleştirelim “Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve ...
 • ” Öfkeyle geçen her dakikanız, mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir.”

  10 Şubat 2019 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Psikologlar der ki ; İstediğimiz şey o an için olmadığında yada istediğimizi yaptıramadığımız da beynimizin ortaya çıkardığı bir durum dur. Öfke Bizler öfkelendiğimizde ne yaparız sağa sola saldırır, şiddet uygular ve bu şiddet sonucunda her istediğimizi yaptırmak isteriz. Yaptırabilir miyiz tabii ki eğer güçlü isek ,kelli felli isek ,çevremizde ağabeylerimiz, ablalarımız yada dayılarımız varsa istediğimizi yaptırırız. Peki sonrasını hiç düşündünüz mü? Sizin bir anlık öfkeniz yüzünden kırılan onlarca insan, onlarca kalp ve sizin...
 • EREN…

  07 Şubat 2019 Hilal GÖK, Koşe yazarları, Manşetler

  Eren.. Yürüdüğüm toprak sokaklarda yürüyen,büyüdüğüm dağlarda büyüyen kahraman çocuk... Sarışın,yakışıklı,üstelik bir de Trabzonspor'lu... Küçük yaşta babasız kalan,peygamber kaderli.. Çalışkan,dürüst,fazlaca çocuk olsa da yaşı gereği,aslında kocaman adam olan... Eren,şehitlik mertebesine henüz 15 inde erip Yesevi'nin Alp Eren'i olan... Küçücük sepetine kilosundan fazlaca odun koyup,dul kalmış anasının yükünü azaltan... 13 kardeşin en küçükten bir büyüğü...Dağ gibi yüreğine,dağlar kadar kahramanlik sığdıran. .. Burda...
 • ORTALIK TOZ DUMAN KİM HANGİ PARTİLİ BELLİ DEĞİL…

  02 Şubat 2019 Alt Manşet, Gölge Adam, Koşe yazarları, Manşetler

  Ortalık toz duman, kim hangi partili belli değil, yerini beğenmeyen aday kendine alternatif bulup kapattığı kapıyı hemen karalamaya başlıyor. Seçim süreci içinde olduğumuz bu dönemde bütün partilerde artık muhalefet durumu değil, karşıt görüş ve tükürdüğünü yalama modası oluştu, peki seçmen ? Bunu yermi ? Yaptığımız araştırmalarda görünen durum hiçte böyle değil, yapılan hesaplara uymayan ve bazı durumları sindiremeyen partililer 31 Mart akşamı gerçekten adaylara ter döktürecek ve bekledikleri sonuçu vermeyecek. Yeni dönemde adı itt...