logo

Medyanın gücü


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

Her ne kadar son zamanlar da medyayı bir güç olarak görmeyen siyasiler ve kuruluşlar bir gün bu bombanın kucaklarında patlayacaklarını hatırlamaları için güzel bir örnek teşkil eden olay da 2 İl başkanın’nın istifasına ve 1 Milletvekilinin de disiplin kuruluna sevkine neden olmuştur.
Bu olay nedir diye konuşmaya başlarsak ;
Samsun Ak parti il başkanı Syn Hakan Karaduman katıldığı bir tv programında programı yöneten kişinin gündemde bulunan siyasi gelişmelere yönelik sorularına verdiği cevaplardan sonra Cumhur ittifakının bir tarafı olan Mhp Samsun İl başkanı Taner Tekin’in ve Samsun milletvekili Erhan Usta’nin göstermiş oldukları tepkileri uzerine; Mhp il başkanı görevinden alınmış, milletvekili Erhan Üsta’nında disiplin kuruluna sevki Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüştür.

Yine Ordu Mhp milletvekili Cemal Enginyurt’un sanal alemde yaptığı açıklamalar gerekse Samsun’dan Mhp’lilerin ve ülkücülerin Ak parti İl başkanı Hakan Karaduman’inda görevden açığa alınması ve Hakan Karaduman’ın istifası ile aynı gün ikinci bir şok haber yaşandı.
Bu cumhur ittifakının her iki partinin genel başkanının önemsediğinin de bir göstergesi ders niteliğinde bir hareketi olmuştur.

Bu hem Ak parti il başkanı ve teşkilatlarında hemde Mhp il başkanı ve teşkilatlarında Cumhur ittifakının yara almadan birlik içinde yerel seçimlere gidilerek 25 Hazirandaki başarının devam etmesinin önemini vurgulamıştır.

O halde başta milletvekilleri ve her iki partilerin İl başkanları çıkacakları Tv programları dahil her yerdeki konuşmalarına dikkat edecek ağızdan çıkacak sözleri iyi analizini yaparak vücut dilini de kullanmasını bilecektir.
Tv programlarını yöneten kişinin sorularına ve çıktığı programı da kendince sorgulamalıdır.

Burada ki püf nokta bence şudur:

O Tv deki programı yöneten kişi bu soruları yönlendirirken gerçek gündemimi sormuştur.
Bir gazeteci ve program yöneticisi olarak bence oda gündem oldu. istediği reytingi elde etmiştir.

Kendisini tebrik ederim.

Sağlıcakla Kalın
Turhan AKŞEN

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Medyanın gücü

  03 Ocak 2019 Alt Manşet, Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  Her ne kadar son zamanlar da medyayı bir güç olarak görmeyen siyasiler ve kuruluşlar bir gün bu bombanın kucaklarında patlayacaklarını hatırlamaları için güzel bir örnek teşkil eden olay da 2 İl başkanın'nın istifasına ve 1 Milletvekilinin de disiplin kuruluna sevkine neden olmuştur. Bu olay nedir diye konuşmaya başlarsak ; Samsun Ak parti il başkanı Syn Hakan Karaduman katıldığı bir tv programında programı yöneten kişinin gündemde bulunan siyasi gelişmelere yönelik sorularına verdiği cevaplardan sonra Cumhur ittifakının bir tarafı olan Mhp...
 • Ozan’la Karşı Kıyıdan “Ticaret Savaşları”

  23 Aralık 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Kıymetli Okurlarım, merhaba, uzunca bir süredir yazılarımdan sizleri mahrum bıraktığım için öncelikle en hissi özürlerimi kabul etmenizi rica ederim. Malumunuz dünya ticaret savaşları hayatlarımızı biraz daha derinden etkiliyor yılın son çeyreğinde, dünya literatürüne dünya ticaret savaşları olarak girse de tüm bu gelişmeler, asıl mesele dünya üretim yarışı, bilhassa katma değerli üretim yarışı. Peki bu katma değerli üretim nedir? Kim yapar, nasıl yapar? 5G teknoloji ve Endüstri 4.0 nedir? Kim ne için icat etmiştir? Gavur icadı ...
 • Günler hızla akıp geçmeye devam ediyor.

  23 Aralık 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  31 Mart seçimlerine üç ay gibi kısa bir süre kaldı. Tüm Samsun'lular olarak, seçimlerin sonuçlarını merakla beklemeye devam ediyoruz. Daha önceki yazılarımda İlkadım, Atakum ve Canik ilçeleri ile ilgili bazı tahminlerimi dile getirmiştim. Şimdi de, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bazı görüşlerimi dile getirmek istiyorum. Açıkçası, Ak Parti'nin daha farklı bir profilde bir aday ile yarışa gireceğini düşünenlerdendim. Fakat, Mustafa Demir tercihi beni çok şaşırttı. Çünkü, Mustafa Demir ile ilgili olarak gerek Milletvekilliği, gerekse ...
 • Samsun siyasetinin nabzı

  12 Aralık 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Tolga ARDIÇ

  Samsun siyasetinin nabzı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle, Partilerin kendi aralarındaki ittifak görüşmeleri sıklaştıkça, teşkilatlardaki meraklar da aynı oranda yükseliyor. Ak Parti'nin Mustafa Demir'i aday göstermesi, özellikle muhalif kesimin umutlarını bir hayli arttırdı. Çünkü, Mustafa Demir'in adı, eski dönemlerden beri farklı şekillerde gündeme gelmişti. Eğer ki, MHP güçlü bir aday çıkarır ise, Ak Parti'nin oylarında, gözle görülür bir şekilde, düşüş yaşanabilir. Fakat, şuanda MHP'nin Samsun için aday göstermeyeceği de...