logo

KÜÇÜK MUCİTLERDEN BÜYÜK İCATLAR

Özel Artı Bilim Ortaokulu nda düzenlenen Bilim Şenliği’nde öğrencilerinin yapmış oldukları Projeleri sergilendi.40 projenin yer aldığı sergide coşku dolu anlar yaşandı. Öğrencilerin sunumunda heyecanla projelerini anlatmaları kendine öz güven duymaları veliler tarafından takdirle karşılandı.

VELİLERDEN TAM NOT ALDILAR
Birbirinden güzel ve başarılı projeleri izleyen veliler çocuklarının yapmış oldukları projeleri hayranlıkla izledi ve proje uygulamalarına katıldılar. Özellikle çocuklarının üretici olması projelerde yer almasından duydukları memnuniyeti ifade ederken duygulu anlar yaşadılar. Projeyi gerçekleştiren Fen bilimleri Öğretmeni Murat ÖZTEKİN Bilim Şenliği ile ilgili olarak” Öğrencilerin birer bilim insanı gibi soru sorarak, gözlem yaparak, tahminde bulunarak, hipotez kurarak, araştırmayı tasarlayarak, hipotezi test ederek, verileri kaydederek ve sonuçlar çıkararak bilimsel yöntem basamaklarını uygulamalarını sağlamak, fen ve teknolojinin zevkli ve günlük yaşamın bir parçası olduğunu göstermek amacıyla bu bilim Şenliğini düzenledik. Bilim şenliğimizde 40 proje yer aldı. Projelerimiz genelde grup çalışması şeklinde oldu. Öğrencilerin üretken olmaları ve projeye gösterdikleri özenden dolayı kendilerine, bize bu fırsatı tanıyan ve yardımcı olan okul idaremize çok teşekkür ederim” dedi.

ALAN: BİLİM ÜRETEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ.

Bilim Şenliği’nin açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Habib ALAN “ Çağdaş ve kalkınmış bir ülke olmak için bilim üreten, Bilimsel çalışmalar yapan insanlara ihtiyacımız bulunmaktadır. Bunun başlangıç yeri de okullardır. Bu nedenle Okullarda bilim üreten nesiller yetiştirmeliyiz. Bu anlamda İsmini bilimden alan Özel Artı Bilim Koleji Ortaokulumuzun misyonu; bilime ilgi duyan, bilimsel gelişmeleri yakından takip ederken kendisi de bilim üreten , düşünen, özgüven ve özsaygısı yüksek, evrensel sorunların farkında olan, bu sorunlara çözüm üreten, bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla 21.yüzyıl becerileri kazandıran atölyelerimizde öğrencilerimiz görerek, yaşayarak, farklı yöntemleri deneyerek bilimi eğlenceli şekilde öğrenmekte ve uygulamaktadırlar. Bu nedenle de bu tür yararlı projeler gerçekleşmektedir. Bu projeyi gerçekleştiren fen Bilgisi öğretmenimi, emeği geçen öğretmenlerimi, projede yer alan öğrencilerimi ve destek sağlayan velilerimi tebrik eder, böyle güzel bir gün yaşattıkları için kendilerine teşekkür ederim. Dedi.

Share
754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?