logo

KOCA YUSUF SAYGIYLA ANILDI

KOCA YUSUF SAYGIYLA ANILDI
Bu yıl Koca Yusuf adına 6.’sı düzenlenen Koca Yusuf’u anma törenleri ve Koca Yusuf yağlı güreşlerine Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu adına Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Yurtdışı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mükremin Duygun ve Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Sağıroğlu katıldı.
‘ ATA TOPRAKLARINA DESTEĞİMİZ DESVAM EDECEK’
Türkiye’den gelen misafirlerin ve Sivil Toplum Kuruluşları adına konuşma yapan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mükremin Duygun, bu tür organizasyonların toplumu kaynaştırmaya vesile olduğunu belirtti. Duygun, “ Bu vesileyle hemşehrilerimizin dertleriyle hemhal olacağız. Sizlere Türkiye’den selam getirdik. Ata sporumuz güreşi hatta yağlı güreşi yaşatanlara, bu kültürü bugüne kadar ayakta tutanlara ve bugün bu güreşleri düzenleyerek bu kültürün gelecek nesillere ulaşmasını sağlayanlara; başta Şeytancık Belediyesi’ne ve Karalar Köyü muhtarına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Bizler dün olduğu gibi bugün ve yarın da Balkanlar’da yaşayan Türklerle birlikte olacağız. Ata topraklarında yaşayan kardeşlerimize desteğimiz devam edecek.” dedi.
GENİŞ KATILIM
Bulgaristan’ın Şumlu vilayeti Şeytancık ilçesi Karalar Köyü’nde bulunan Koca Yusuf Müzesi’ne çelenk koyma töreni ile başlayan anma programına Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen federasyonlar ve derneklerle katılım gösterdi.Söz konusu etkinliğe Türkiye ve Bulgaristan’ın yanı sıra diğer Balkan ülkelerinden de yoğun ilgi gözlemlendi.

Share
1820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?