logo

Koç; Hedef Spor Milli sporcu fabrikası gibi

Samsun Hedef Spor Kulübü haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Kulüp hakkında Başkan Şaban Koç bir takım açıklamalar yaptı.

Yaptığı açıklama; Hedef Spor kulübü 11.11.2011 yılında Faaliyete geçmiş, o dönemde havalı tabanca branşında faaliyette bulunan amatör spor kulübüdür.

Daha sonraki yıllarda faaliyetlerimize Modern pentatlon, yüzme, hankido, dart branşlarınıda eklemiş ve halen bu branşlar da dahil olmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kulübümüze bağlı faal olan 11 sporcu, atıcılıkta 3 sporcu, işitme engellilerde 15 sporcu, dart branşında devam etmektedir.
Kulübümüzde atıcılık branşında genç bayanlarda Türkiye 3.sü , İşitme engellilerde Türkiye şampiyonu ve Milli takım kampına dahil olan 4 sporcu ve 1 antrenör bulunmaktadır.

2017 işitme engelliler olimpiyatları döneminde Türkiye şampiyonu olan büyük erkekler atıcılık takımımız 2 dönem milli takım kampına katılmış , burada yapılan ayak oyunları ve kumpaslar sonucu Milli Takım kampından çıkartılmış ve o dönem Samsun’da yapılan İşitme engelliler olimpiyatlarına Samsun’un çocuklarının katılması engellenmiştir.

Gerekli yerlere gerekli dilekçeler ve şikayetler edilmiş fakat hiçbir sonuç alınamamıştır.

Dönemin bakanı sayın Akif Çağatay KILIÇ’a bile konu iletilmiş fakat hiçbir sonuç alınamamıştır.

Bu sebepten dolayı sporcularımız sporu bırakmış ve kayıtlarını kulübümüzden almışlardır, bunun derin üzüntüsünü hala yaşamaktayız.

Bu olumsuzluklar bizi yıldırmamış ve yoluma devam etmek için imkansızlıklar içinde canla başla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. diye konuşmuştur.

Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?