logo

16 Ağustos 2018

Emniyetten bayram uyarısı

Samsun Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Bayram nedeniyle Bafra’ya gelen vatandaşlarda yoğunluk yaşanacağı, kalabalık ortamlarda kötü niyetli kişilerin bayram coşkusunu suistimal edebileceği vurgulandı. Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle ilçede huzur ve güvenin sağlanması için bir dizi tedbirler alınan Bafra’da, yankesicilik, sahte paralarla vatandaşların kandırılması, ATM işlemleri sırasında özellikle yaşlıların yardım vaadiyle dolandırılması, çocuk kayıpları, hayır işleme vaadiyle dolandırılma, ziyaretler nedeniyle boş bırakılan evlerden hırsızlık gibi olayların yaşanabileceğine işaret edilerek vatandaşların daha dikkatli olmaları istendi.
Bayram süresince trafik yoğunluğunun yaşanacağını da hatırlatarak trafik ekiplerinin 24 saat görev yapacak. Trafik kurallarına uyulması, araçların trafiği engellemeyecek şekilde park edilmesi ve kurallara uymayanların 155 Polis İmdat hattına bildirilmesi talep edildi.

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?