logo

Elbet siz de başarırsınız


Turhan Akşen
info@samsuncagdashaber.com

24 Haziran Başkanlık ve yeni parlamentoyu belirleyecek seçimler sonuçlandı.
Ben yüzdeler veya diğer meslektaşlarım gibi ayrıntılarıyla fikir beyan etmeyeceğim.

Bugün yapılan gerek genel gerek yerel seçimlerde iktidarı ve başarıyı elde eden Ak parti teşkilat ve lider kadrolarını onları en iyi şekilde organize eden ve yeni sistemin Cumhurun başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğanı kutlamak gerekiyor.

Ben de kutluyorum büķemediğiniz bileği öpecek ya da yenemediğiniz pehlivanın sırtını sıvazlayacaksınız.

Bu erdemliği gösteren ve açikca ifade eden Sayın Muharrem İnce’de hiç şüphe yok ki kamu oyunun takdirini almıştır.

Gelelim ülke yönetimi için siyasi arenada aktif olan diğer siyasi partilerimizi yönetenlere;

1-Parti tüzüklerinizde belirtiğiniz maddelerde parti içi demokrasiyi gerçekten sağlayan teşkilâtınız ve yöneticileriniz var mı?
2-İç tüzüğünüzde gösterdiğiniz yol haritasına uyuluyor mu?
Partilerinizi ne kadar denetleyebiliyor ve organize edebiliyor musunuz?

3-İlcelerinizde parti üye çalışmaları demokratik bir şekilde gerçekleşebiliyor mu?
Partinin son 5 yıl içinde üye sayısında artış var midir? Yoksa nedenleri araştırıldı mı?

Bu maddeleri sıralamaya kalksak kitap haline gelir. Neden yazdım.

Çünkü Ak partisi teşkilatı genel seçimden başarıyla çıkmasına rağmen kaybettikleri bir millet vekili sorgulamasını ve il ve ilçelerde aldıkları oyların değerlendirmeleri ile yerel seçimlere yoğunlaştilar.

Bilhassa hanımlar kolunun katkısı ve çalışmaları takdire şayandır.

Diğer siyasi partiler teşkilatları ve partiye gönül veren seçmenleri ve aday adayları seçimden seçime partilerde gözüküyor ve katılım sağlamaktalar.

Eğer hangi iş olursa olsun bir plânınız ve o planı gerçekleştirecek ekipleriniz yoksa başarılı olmanız düşünülemez bile. İşte gerçekler işte başarılı olanlar ortada değil mi?

Ak parti ve teşkilatları neden başarılı oluyor? diye bir araştırma ekibi kurun işte o zaman rakibinizi çok iyi analiz edersiniz.

Birde kendi partinizi teşkilâtınızı liderinizi içinizde yapacağınız çalıştay seminer ve birleştirici davetleriniz ile öz eleştirilere kulak verin tesbit edin.

Yön veremediğiniz ok ve kullanamadığımız yay ile hedefe varamazsınız.

Partiniz için üye olmasa bile çalışmalarıyla katkı veren Sivil Toplum Örgütlerini, İş adamlarını, gazetecileri, esnafları, insanları tanıyın destekleyin ötekileştirmeyin.

Mafya vari hareketlerden külhanbeyi söylevlerden ziyade kardeşlik dava adamlığı sevgi saygı içersinde bireylerin görev eri değil hizmetin davanın eri kavramı ile birlik dirlik içinde iktidar ve en azından umut partisi olursunuz.

Iktidar olan partinin havuz basini İşadamları, Sivil Toplum Örgütleri, bürokratlari ve hatta hatta muhtarları bile bellidir.

Birbirlerine açıkça alenen verdikleri destekleri cümle alem biliyor.

Ya figüran olarak bu sahnede yer alıcaksınız yada başrollerde oynayacaksınız.

Haydi şimdiden Yerel seçimlere çalışmaya devam edin İttifak olmadan kazanacak parti belli bakalım diğer partiler ittifaklarını devam ettirip yerel de başarılı olabilecekler mi?

Yoksa mağlubiyet şimdiden bellidir.

Sağlıcakla kalin

Turhan AKŞEN

Share
1610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Akşen: Her geçen yıl vefasızlık ilgisizlik gözle görünür bir hal alıyordu.

  21 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  Atatürk anıtında Kıbrıs Barış Harekatının 44.Yıldönümü için şehit olan 498 kahraman askerlerimizi ve 1200 yaralı olan gazilerimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlık ve kuruluş yıldönümünü anmak için toplanmıştık. Yüreğim burkuldu, gözlerim doldu. Çünķü her geçen yıl vefasızlık ilgisizlik gözle görünür bir hal alıyordu. Oysa daha 5 gün evvel bu millet bürokrasi kadrolarıyla sivil toplum örgütleri belediye başkanları milletvekilleri siyasi parti başkanları ile birlikte 15 Temmuz şehitlerini Cumhuriyet meydanında iki gün boyunca ...
 • Bir Umut “Mavi Kelebek”

  14 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Serkan Temiz

  Katliam ismi bile insanın aklında ürperti oluşturuyor. Geçen gün Mavi Kelebek adlı bir yazı çok ilgimi çekti fakat o yazıyı sizinle paylaşmadan önce neden olan olaydan Srebrenitsa Katliamından bilgiler vermek istiyorum. Vikipedi bu katliama "dünyanın en büyük katliamları arasında" der. Peki nedir Srebrenitsa Katliamı ; “Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temm...
 • Ozan’la Karşı kıyıdan “Futbol Rüzgarı”

  07 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Ozan Soylu

  Merhaba Sayın Okurlarımız, Bugün yedinci ayın yedisi. Yedi rakamı pek çoğumuz için uğurludur, umarım bugün komşumuz Rusya’ya da Hırvatlar karşısında uğur getirir ve yarı finale taşır. Tabiki herşey uğurla olmuyor… İnanmak, gerekli hazırlıkları yapmak, disiplinli çalışmak ve takım ruhu, taraftar ruhu, atmosfer…İspanya karşısında alınan tarihi galibiyetle komşumuz Rusya, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın Rusya’da oynandığını dünyaya iyice benimsetti. Özellikle kaleci Akinfeyev’in sağ köşeye uçarken sol ayağıyla kurtardığı penaltı tüm bu şartla...
 • Akşen’ den “VEFALI OLMAK”

  02 Temmuz 2018 Koşe yazarları, Manşetler, Turhan Akşen

  VEFALI OLMAK Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik sobasını açık unutmuş ve çıkan yangın onun felaketi olmuş. Artık ne bir işi varmış ne de parası. Günler boyu iş aramış ama bulamamış... Yük taşımış, bulaşıkçılık yapmış, yine de evinin kirasını ödeyecek kadar para kazanamamış. Sonunda ev sahibinin de sabrı taşınca, küçük bir bavula sığan eşyalarıyla sokakta bulmuş kendini... ...