logo

Büyük Birlik Partisi aziz Türkiye’mizin en “nitelikli” ve “dinamik” bir partilerinden biridir.

Yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye’nin birçok seçim bölgesinde; belediye başkanlığı, bazı seçim bölgelerinde ise sadece belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri için seçime gireceğiz. .

Parti olarak gerek adaylarımız, gerekse parti teşkilatlarımız istekli, gayretli ve ümitli bir seçim süreci geçirmek ve seçimden büyüyerek çıkmak için motive olmuş durumdadır.

Büyük Birlik Partisi aziz Türkiye’mizin en “nitelikli” ve “dinamik” bir partilerinden biridir. Seçim başarıları mutlaka önemlidir. Her siyasi parti bu hedefleme için siyaset yapar. Lakin kurulduğu yıllardan beri partimizin öncelikli hedefi, ülke menfaatlerini her türlü kişi ve kurum-kuruluşların menfaatinden önde tutmak olmuştur. Bu istikamette vatanı, milleti, namusu haysiyeti ve şerefi için en yüksek riskleri göze alan Büyük Birlik Partisi’nin âlî çıkarları ikinci sırada gelir.

Bizim için bilhassa seçim süreçlerinde öncelikli olarak göz önünde bulundurduğumuz husus ise eskilerin “kavli leyyin” dedikleri “yumuşak ve barışçıl üslup” ile üslup kullanmaya azami gayret etmek olmuştur. Bu seçimlerde de başka siyasi partilerin ve siyasilerin kişileri kurumları nihayetinde toplumu, kişileri ve kurumları kıran ve geren siyaset tarzlarından farklı olarak, kimsenin üslubuna takılmadan siyasi propaganda süreci işleteceğiz.
Çevre coğrafyamızda yaşanan çatışma alanları, bu çatışmalardan ötürü milli güvenliğimizi bloke etmeye yönelik tehdit ve tehlike algılamaları, dış mihraklardan tarafından sürekli kaşınan etnisite kaynaklı sorunlar, nimet-külfet dengesinin bozulması ve siyasi partiler cihetinde artan eksenleşmelerin zirve yaptığı bir dönemde; Türkiye’de iyiden iyiye keskinleşen kutuplaşma ve ayrışma etkileri, makul seviyeleri aşmış ve en kısa sürede aşılması şart bir mesele haline gelmiştir.
Bu nedenlerden ötürü bir kez daha yine böyle bir yerel seçim arefesinde dava arkadaşlarımızla birlikte şehit olan kurucu liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyasi vasiyetini tüm Türkiye kamuoyuna hatırlatmayı borç biliriz.
Son mitinginde “yaratılanı yaratandan ötürü sevin, bu seçimde size taş atana siz bir gül atın; sevgi tohumları atın” diyen şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun dil ve üslubunu bu seçimlerde iktidarından muhalefetine kadar tüm siyasi partilere hatırlatmayı borç biliriz.

Ne diyordu cennet mekân Muhsin Başkan “seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçimde gidecek ama siz akraba olarak komşu olarak kalacaksınız. Hiç bir zaman üslubunuz yüz yüze bakmayı engelleyecek şekilde olmamalıdır…”

26 yıllık bir geçmişe sahip olan Büyük Birlik Partisi gerçek demokrasinin, ülkemizde olduğu gibi “Sandık Demokrasisi”yle sınırlı olmadığını en iyi bilen siyasi partilerden biridir.
Bu yüzden; toplumun tamamına yakınının Müslüman olduğu bir ülkede, Müslümanlara birbirlerine kardeş olmaktan başka seçenek sunmayan bir dinin avantajlarını siyasal kültürümüze yansıtmak için elinden gelen gayreti gösterecektir!
Ahmet KATRANCI BBP Samsun İl Başkanı

Share
199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?