logo

Balkan Türkleri platform sözcülüğüne ve başkanlığına Derecik Mahallesi yardımlaşma guzellestirme ve dayanışma Dernek baskanı Hasan Uçak getirildi.

17 mahalle ve köy derneklerinden oluşan Balkan Türkleri platform sözcülüğüne ve başkanlığına Derecik Mahallesi yardımlaşma güzellestirme ve dayanışma Dernek başkanı Hasan Uçak getirildi.
Samsun balkan Türkleri dernekleri başkan ve yönetim kurulları olarak her ay düzenli istişare ve bilgi alış veriş toplantılarında bulunan platform üyeleri her gecen gün birlik içerisinde büyüdüklerini bu çalışmalarını bir plan ve hedef belirleyerek Samsunda yaşayan hemşehrilerimizin haberleşme dayanışma ve yardımlaşma içerisinde hizmet ettiklerini vurguladılar.
Platformun başkanlığına seçilen Hasan Uçak Samsunda bulunan balkan türkleri hemşerilerimize hak ettikleri birlik dirlik irmik içersinde hizmet vereceklerini bizlerle birlikte hareket eden dernek başkan ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla her ay periyodik olarak sırayla derneklerimizde toplantılar düzenleyeceğiz.
Birlikte güçlenerek yardım ve faaliyetlerimizde bir araya gelerek hem şehrimiz hem bulunduğumuz mahallemiz köylerimiz hemde hemşerilerimizin hizmetinde olacağız.
Bu bir bayrak yarışıdır.Bizden önceki büyüklerimizin ve başkanlarımızın verdiği hizmetleri şimdi biz teslim aldık bizlerde yeri ve zamanı geldimi hizmet etmek isteyen hemşerilerimize devredeceğiz.Cemiyetcilik gönül işidir.Bir mukaddes davanın gönüllerde yer alacak sevdasıdır.
Camiamıza inşallah en iyi şekilde hizmet etmenin ve temsil etme onurunu Yüce Allah’ım yar ve yardımıyla yerine getireceğime inanıyorum.dedi.

Share
2770 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?